אבני החושן וסגולתן הנצחית

הכהן הגדול בבית המקדש, והישראלי של שנות ה-2000

אבני החושן הן 12 אבני חן ששובצו בחושן של הכהן הגדול אשר שירת בבית המקדש. החושן הונח על חזהו של הכהן ועל אבני החן היו רשומים שמות י"ב שבטי ישראל, להזכרה ולימוד זכות קבועה לעם ישראל, בעבודת הכהן הגדול.

במאות השנים האחרונות התגלו סגולות רבות לאבני החושן ולעונד אותן ומאז, במסורת רבת שנים ייחודית, למדו בעלי הקבלה כיצד לרתום את כוחן לתכשיט קבלה מקורי – וזאת אנו עושים במלאכת עבודת יד ייחודית עבור הישראלי של שנות ה-2000.

כל אבן מושכת כוחות עליונים

בכתבי הקבלה התגלה כי לאבני החן סגולות רוחנית ומטא-פיזיות למי שמחזיק בהן או עונד אותן. הסגולות נובעות מתרומתה וייחודה של כל אבן בנפרד וגם כמקבץ של 12 האבנים יחד.

בספר הזוהר כתוב כי: פליאה גדולה וחוכמה רבה ימצא בסוד י“ב אבני החושן. וכן כותב רבני בחיי: "כל אבן ואבן תמשוך כוח מן העליונים ומתברכת בגשמים".

החושן הוא כלי עוצמתי למשיכת שפע, ברכה וקשר אל הבורא ואל הנשמה שבפנים. וכך מתואר בספר שמות את מלאכת עשיית החושן ושיבוץ האבנים:

"וַיְמַלְאוּ בוֹ אַרְבָּעָה טוּרֵי אָבֶן טוּר אֹדֶם פִּטְדָה וּבָרֶקֶת הַטּוּר הָאֶחָד. וְהַטּוּר הַשֵּׁנִי נֹפֶךְ סַפִּיר וְיָהֲלֹם.  וְהַטּוּר הַשְּׁלִישִׁי לֶשֶׁם שְׁבוֹ וְאַחְלָמָה. וְהַטּוּר הָרְבִיעִי תַּרְשִׁישׁ שֹׁהַם וְיָשְׁפֵה... וְהָאֲבָנִים עַל שְׁמֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל הֵנָּה שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה עַל שְׁמֹתָם פִּתּוּחֵי חֹתָם אִישׁ עַל שְׁמוֹ לִשְׁנֵים עָשָׂר שָׁבֶט"

עוצמתן של אבני החושן ששובצו בחושן כל כך גבוהה עד שמדרש תלפיות (ענף אפוד) מצטט את ספרי חכמי הטבע ואומר: "כי כל האבנים היקרות שהם השרשיות והעיקריות אלא י"ב והם אבות לכל שאר האבנים וכל השאר הם ענפיהם ותולדותים".

סגולות אבני החושן ע"פ המדרש

אודם (רובי): שייכת לשבט ראובן, מעניקה מרץ, חיוניות, כוח ואנרגיה. מחזקת ומחיה את הגוף ולכן מומלצת לאנשים הסובלים מחוסר אנרגיה ומחולשה. "אישה הנושאת את אבן האודם- אינה מפילת נפלים ולידתה קלה עלי".

פטדה (טופז אמפריאל): שייכת לשבט שמעון, בעלת אנרגית ריפוי גבוהה, ומחזקת את הגוף הפיזי. אבן של שפע, ביטחון עצמי ויצירתיות.

ברקת (אמרלד): שייכת לשבט לוי, “עוצמת הלב”, מאפשרת כנות ריגשית עמוקה, מרפאה רגשית ועוזרת לפתח רגשות של אהבה ללא תנאי, עוזרת בריפוי דלקות ובעיות לב.

נופך (גארנט): שייכת לשבט יהודה, מעוררת אנרגיות, ממריצה ומחזקת את “אנרגית החיים”, מחזקת את מערכת הפריון.

ספיר: שייכת לשבט יששכר, אבן האמת, צחות המחשבה והחכמה, מביאה שלווה לנפש ועוזרת במיוחד בבריאות העיניים.

יהלום: שייכת לשבט זבולון, אבן העושר ואומץ הלב. מסירה פחדים.

לשם (סיטרין) : שייכת לשבט דן, אבן השפע וההצלחה, האנרגיה שלה טוענת ומחיה.

שבו (אגת):שייכת לשבט נפתלי, מגינה מעין הרע, מעניקה אומץ ועוזרת להתמודד עם פחדים, אבן ריפוי חזקה.

אחלמה (אמטיסט): שייכת לשבט גד, אבן הנשמה, מחברת אותנו לשלווה שנמצאת עמוק בתוכנו, מעניקה הרמוניה וסבלנות.

תרשיש (אקוומרין): שייכת לשבט אשר, אבן של זרימה, צלילות והשראה, עוזרת לריפוי דרכי הנשימה.

שוהם (אוניקס): שייכת לשבט יוסף, מעניקה אנרגיה של יציבות, שליטה עצמית ואיזון.

ישפה (ג‘ספר): שייכת לשבט בנימין, עוזרת לשמר את אנרגיית האדם ברמה גבוהה ומחזקת את המערכת החיסונית.

אמצו את הכוח של אבני החושן אל חייכם

אנו מזמינים אתכם למצוא את סגולת הברכה האישית שלכם ולספוג אותה אל חייכם עם תכשיטי אבני החושן המקוריים מבית האר"י תכשיטי מקובלים, באתר ובחנות הדגל שלנו.