תיקון חוה

חוה, אם כל חי, היא גם מי שביצעה את החטא הראשון באנושות, חטא הנחש, והצורך בתיקון מתחיל בה. על פי חז”ל שמו של האדם משפיע על גורלו, ועל כן בכוחה של חוה ושל כל אישה אחריה לתקן את תוצאות החטא על מנת להיות מקור החיים הנצחיים. סוד בתיקון טמון בשמה של חוה המורכב משלוש אותיות שמה, והוא הקובע את כוחה לתקן כל יסוד של חטא בנפש האדם:
במסורת היהודית "תיקון חוה" מורכב משלשה מגינים ע"פ שלוש האותיות בשמה של חוה:
האות ח´, מספרה 8, "מגן אברהם" המורכב משני ריבועים משולבים- סה"כ שמונה צלעות.
האות ו´, שמספרה 6, "מגן דוד" , שני משולשים בעלי שש כנפיים.
האות ה´, שמספרה 5, "מגן שלמה" – כוכב בעל חמש כנפיים.
ע"פ חז"ל "שמא גרים" כלומר שם האדם משפיע על גורלו בחיים ובסיס כל אדם בחטא.
חוה – האישה הראשונה התחילה בחטא ואף על פי כן הפכה את העונש למקור לחיים נצחיים.
סוד המגינים מביא לאיזון ותיקון אצל כל אדם, עבודה פנימית בנפש האדם כאשר "מגן אברהם" רומז על תיקון יכולת הנפש להתבונן ב-יש.
"מגן דוד" הינו כוכב ש"תוכו כברו", שטח כנפיו שווה לשטח פניו – איזון בין פנימיות האדם להתנהגותו, תיקון המידות שבאדם.
"מגן שלמה" הוא תיקון המעשה ותיקון היופי והחן החיצוני הפנימי והעצמי באדם.
שלושת המגנים יחדיו מרכיבים את תיקון חוה ויוצרים קמע רב עוצמה – אברהם, דוד, שלמה. אברהם ושרה מתחילים את התיקון, כאשר דוד ושלמה ממשיכים בדרכם. שמות אלו קשורים גם למחזור הלבנה שאליו נמשלה חוה. כל מגן מצביע על מחשבה ייחודית לעבודה הפנימית שהאדם עושה בנפשו, וכל כנף במגנים מחושב בדיוק רב לפי תורת החסידות. תורה זו אומרת שההסתכלות באלכסון היא היכולת להסתכל ב"אין" האלוהי וב"יש" הנברא. התיקון הוא אין סופי ומתחדש כל הזמן.
קמע תיקון חוה עשוי ממתכות יקרות, זהב וכסף, משולבות ומשלימות זו את זו בתכונותיהן, מעבירות אליכם את ההגנה והאנרגיה הרוחנית שלהן. התליון מעניק עוצמה רוחנית רבה וכוח זה מביא לכם את התיקון האיזון וההרמוניה ומסייע בתיקון המידות ובשינוי לטובה בנפש האדם.